/ Čo znamená dospelý?

Čo znamená dospelý?

Kristina Marusicová

Predtým, ako sa Kristína Marusičová stala literárnou literatúrou z literatúry a novinárkou na voľnej nohe, ktorá sa venovala rovnosti LGBT, feminizmu, životnému prostrediu a politike, bola to len moja spolubývajúca.

Trochu predtým: Kristina a ja sme boli stereotypní kolegovia aktivisti, ktorí uprednostňovali protest proti vojne v Iraku, aby sa zúčastnili futbalových zápasov našej univerzity. Spájali sme sa nad našimi spoločnými vášňami o právach zvierat, feminizmom a viac než čokoľvek iným, písaním. Toto niekedy ostré potreba zmeniť svet sa nezmenilo, keď sme obaja v začiatku tridsiatych rokov, ale myslím, že každý z nás našiel lepšie a často aj produktívnejšie spôsoby, ako zmeniť.

"Teraz urobím oveľa lepšiu prácu, ako som urobil na vysokej školepripomenul som si, že celková váha sveta a zmena sveta v skutočnosti nie je na mojich ramenách, "hovorí Kristina, ktorá pravidelne prispieva Zdravie žien, a napísal aj pre Slate, Advokát, MTV News a Kreatívna faktúra časopis. "Vediac, že ​​je dôležité robiť čo môžem, aby som sa snažil vytvoriť zmenu vo svete, ale nedovolím tomu, aby som sa cítil blázon, bola pre mňa veľkou časťou uvoľnenia do dospelosti."

"Myslím, že ľudia a situácie vidím aj viac"Teraz je pre mňa oveľa jednoduchšie mať rozhovory s ľuďmi, ktorí majú iné pohľady ako ja, bez toho, aby som kričal alebo sa uchýlil k volaniu alebo zlosti. Som oveľa viac si vedomý toho, že ľudia sú zložité a život je zložitý a že keď hovoríte s niekým, kto je jeden na jedného, ​​je často oveľa jednoduchšie nájsť spoločnú záležitosť, než si myslíte. "

Caitlin a Kristina

Dnes Kristina využíva svoju kariéru písania, aby našla spôsoby, ako osloviť iných ľudí a vytvárať komunity okolo spoločných záujmov a príčin. Nedávno napísala článok pre bridlice s názvom, Prečo toľko bisexuálov končí v "priamych vzťahoch?", ktorá sa dotkla nedorozumenia apodreprezentáciu bisexuálnych ľudí nielen v populárnych médiách, ale aj v našich dôverných sociálnych kruhoch. Kristina bola presunutá, keď sa ľudia dostali von a povedali, aký zmysel bol pre nich.

"Mám priateľa, ktorý je učiteľom," hovorí Kristina. "A povedala mi, že má vysokoškoláka, ktorý dlho chodil s dievčaťom a rozpadli sa. Teraz mala priateľa a ľudia na ňom naozaj chceli. Dostala veľa hovno za to, že bola "falošná lesbička", alebo že nebola pravda a ľudia jej povedali, že musí vybrať jednu stranu. Moja učiteľka povedala, že bola taká šťastná, že má tento kúsok, aby jej študentovi. "

Neprerušované logo

Ako nás naše priateľstvo vidí prostredníctvom rôznychprotesty, letný semester v Taliansku a všetky druhy apartmánov v New Yorku a San Franciscu, Kristina a ja zostávame tak blízko ako kedykoľvek predtým. "Keď sme boli v našich 20-tych rokoch, tak sme sa sotva vyrovnali so spolubývajúcimi a zaplatili včas za nájom," vtiahne Kristina. "A napriek tomu sme tu."

Ak chcete získať viac informácií o priateľstve a dospelosti, počúvajte tento týždeň epizódu Neprerušený na iTunes alebo Soundcloud.

Ženy propagované v tejto epizóde:
"Som posadnutá spisovateľkou Lidou Yuknavitchovou," hovorí Kristina. Chronológia vody to je pravdepodobne môj obľúbený spomienka všetkých čias. Hovorí o náročnom detstve ao stratách, ale jej próza je prekvapujúco krásna a jazyk, ktorý používa na opísanie svojich skúseností, je taký úchvatný. "

Nasledujte tieto ženy na Twitteri:
Ženské zdravie: @womenshealthmag
Caitlin Abber: @everydaycaitlin
Kristina Marusic: @KristinaSaurusR

Kredity epizódy:
Neprerušený produkuje Caitlin Abber, so zvukovou produkciou Paul Ruest v spoločnosti Argot Studios.

Redakčný a public relations poskytla Lisa Chudnofsky.
Naša téma hudba je "kecy" od Jen Miller.

Dávaj pozor na: