/ Toto riešenie akné vyvracia všetko, čo ste povedali o Zits ako dospievajúci

Toto riešenie akné vyvracia všetko, čo ste povedali o Zits ako dospievajúci

Ak máte časté akné, môže sa zdajú byť ascenáre nočnej mory, aby ste lepili tvár v oleji. Odborníci však hovoria, že by ste mali zvážiť presne to, aby ste zabránili a odstránili tie tvrdohlavé výpadky. Áno, skutočne.

Tu je dohoda: Pôpky sa vyskytujú, keď sa vaše póry ucpávajú baktériami a nadmerne produkujú kožné mazu (aka olej). A príliš veľa oleja sa môže skutočne vyskytnúť, keď sa vaša pokožka vysuší alebo zbaví tvrdých výrobkov, ako sú silné čistiace prostriedky, peelingy a výrobky z retinolu, hovorí Gary Goldfaden, MD, hollywoodský a dermatologický autor v Holandsku a tvorca produktov Goldfaden MD.

Použite čistiaci prostriedok na báze oleja alebo hydratačný prostriedokzabraňuje dehydratácii kože, čo vedie k nadmernej produkcii oleja, ktorý spôsobuje výhonky, hovorí Goldfaden. Inými slovami, aplikácia olejov na vašu pleť môže skutočne pomôcť brzdiť prirodzenú produkciu oleja vašej pokožky. Whoa. Goldfaden tiež poznamenáva, že oleje dokážu riešiť problémy súvisiace s starnutím, ako napríklad otupenosť a tmavé škvrny, čím sa stávajú skutočnou elektrárňou na starostlivosť o pleť.

súvisiace: Môžete povedať, čo spôsobuje vaše akné tam, kde vystupujete

Takže aké oleje sú bezpečné pre akné náchylnú kožu? Goldfaden odporúča vyhľadávať tie najvyššie esenciálne mastné kyseliny, ako je omega-6 (môžete to vidieť ako kyselinu linolovú na etikete), rovnako ako vitamíny A, C a E, pretože taktiež vylepšujú pleť a pomáhajú vyrovnávať tón. (To znamená, že tie nepríjemné post-akné škvrny budú slabšie rýchlejšie!)

To je povedané, niektoré oleje žiť až dolegenda o upchávaní pórov. Olej z pšeničných klíčkov a avokáda oleje sú obe známe akné aggravators a akékoľvek vzorce kombinujúci olejov s ťažkou rukou silikónov (ako dimethikon) môže upchať póry, tiež. "Kokosový olej je vždy na diskusiu, aj napriek tomu, že ponúka anti-mikrobiálne, anti-hubové a anti-bakteriálne výhody," hovorí Goldfaden. Navrhuje, aby ste niekoho vyskúšali na náplasti pokožky predtým, než si ju všimnete na tvári.

súvisiace: 4 dôvody, prečo stále trpíte akné

Ak narazíte do kúpeľov na tvár, opýtajte sa čotyp oleja, ktorý váš estetik myslí na použitie vopred. Olej z čajovníka je skvelý. Ponúka antiseptické a zápalovo-upokojujúce výhody, takže to nezhorší akné.

</ P>
Shutterstock
</ P>

Ak chcete otestovať vodu doma, je dobré začať používať suché oleje (ktoré používate na suchú pokožku). Jedným z našich obľúbených je Josie Maran 100 percent čistého arganového oleja ($ 48, sephora.com). Po očistení pokožky naneste olej, ako by ste sérum na tvár, krk a hrudník. Ak je to potrebné, postupujte s hydratačným prostriedkom.

Alebo pridajte čistiaci olej do vašej nočnej rutiny ako prvý krok na odstránenie make-upu a znečisťujúcich látok, ktoré sa nahromadia na vrchu pleti počas dňa. Máme radi Origins Čistá energia jemný čistiaci olej ($ 26, beauty.com). Nezabudnite naniesť a masírovať čistiaci olej na suchú pokožku a potom ju opláchnite vodou, aby ste ju odstránili. V Ázii je populárne sledovať druhý jemný čistiaci prostriedok, rituál známy ako "dvojitý čistiaci prostriedok", o ktorom sa hovorí, že má pokožku peknú a čistú bez toho, aby ju vysychala (čo je presne to, čo sa chcete vyhnúť, pamätajte?).

súvisiace: Prečo si udržiavajte pupienok na rovnakom presnom mieste

Spodný riadok: Oleje môžu pracovať pre všetky typy pleti a dokonca prekvapujúco dobre, ak ste náchylní k akné. Takže sa nebojte vyskúšať čistenie alebo hydratáciu tváre s jednou - môžete nám poďakovať za vašu jasnejšiu pleť neskôr.

Dávaj pozor na: