/ / Mali by ste sa obávať, ak vaša pleť má malé červené hrčky, ako je tento na to?

Mali by ste sa obávať, ak vaša pleť má malé červené hrbole, ako je tento na to?

cherry angioma

Označenia na našom tele majú tendenciu nás vyháňať. Starostlivosť nie je neopodstatnená: nové krtky (a zmeny v existujúcich) môžu byť príznakmi rakoviny kože. Takže každé dievča sa musí pýtať: A čo tie malé maličké červené bodky alebo hrbole na mojom bode: Zaujímavé alebo úplne normálne?

Po prvé, jazyk: Tieto kožné rastliny, ktoré sú zvyčajne veľkosťou presného miesta, niekedy trochu väčšieho, sa nazývajú čerešňové angiómy. A dobrou správou je, že sú úplne benígne, hovorí Gary Goldenberg, MD, asistentka klinického profesora dermatológie na Icahnskej lekárskej škole na vrchu Sinaj.

cherry angioma

"Tieto rastliny predstavujú zbierku malých krvných ciev a môžu vyzerať červené, hlboko modré alebo fialové," hovorí. Vyskytnú sa, vysvetľuje, keď v jednej oblasti dochádza k prehĺtnutiu krvných ciev.

Muži aj ženy môžu byť náchylné na čerešneangiómy, a všetko sa zmieta s genetikou. (Takže ak sa zaujímate, či sa jeden deň objavia, skontrolovať pokožku mamu alebo otca.) Väčšina ľudí rozvíja výhonky v neskorých dvadsiatich rokoch a môže sa naďalej objavovať po celý život. Dokumenty si nie sú istí, prečo sa miesta v danej dobe prihlásia, ale Goldenberg hovorí, že je pravdepodobné, že to je, keď sme geneticky naprogramovaní na vývoj týchto lézií. Máte ich celý život, alebo ešte nevidíte? "U niektorých pacientov sa môžu objaviť skôr alebo neskôr v živote," hovorí Goldberg. skvelý,

Z väčšej časti nie je potrebné robiť ničo svojich čerešňových angiómoch (okrem ich objatia). Hoci v prípade traumatizácie známok má tendenciu ľahko krvácať, mali by ste vidieť vášho doktora, aby vylúčil niečo vážnejšie, hovorí Goldenberg. A ak sú hrbolky na miestach, ktoré by ste radšej nechceli (ako na tvári), môžu byť ošetrené na kozmetické účely, poznamenáva.

Môžete ich vypnúť takmer bezbolestnýmošetrenie pomocou impulzného laseru na farbenie ako VBeam, hovorí Goldenberg. Zariadenie produkuje svetlo, ktoré ničí abnormálne krvné cievy. Len majte na pamäti, že to môže byť trochu drahé. Podľa stránky RealSelf, komunitnej webovej stránky so štatistickými údajmi o kozmetických a estetických ošetreniach, priemerná cena za jednu reláciu je 375 dolárov a môže trvať viacnásobné relácie, ak máte viac ako jedno miesto, ktoré chcete odstrániť. Navyše, čerešňové angiómy sa môžu vrátiť aj po tom, čo ste ich lasovali. Hej, aspoň sú neškodné.

Dávaj pozor na: