/ / Vaša vodovodná voda by mohla spôsobiť prerušenie

Vaša voda z vodovodu by mohla spôsobiť prerušenie

žena umývanie tváre

Ak nemôžete presne určiť, kde sa vaše náhly breakoutsprichádzajú, môžete prehliadnuť jeden hlavný faktor: vaša vodovodná voda. Áno, je to pravda. "Keď si umyješ tvár vodou z vodovodu, je to kruté na tvojej koži," hovorí Ellen Marmur, MD, dermatológka v New Yorku. Vysvetľuje, že môže spôsobiť akné vysušením kože a následne zvýšeným zápalom.

Či máte problémy s vyčistenímumývadlo nakoniec závisí od typu H2O, ku ktorému máte prístup, a citlivosti vašej pokožky. Ak máte napríklad ekzém alebo rosaceu, vodu z vodovodu by ste mohli byť viac dráždiví ako niekto bez akýchkoľvek závažných problémov, hovorí Joshua Zeichner, MD, dermatológ z New Yorku.

A ak sa vám potopí ťažká voda, mohlo by to byťbyť to, čo je za všetkými týmito pimples. "Tuhá voda obsahuje vysoké množstvo vápnika a horčíka, okrem iných minerálov, ktoré môžu narušiť kožnú bariéru," hovorí Zeichner. "Keď je vonkajšia vrstva [vašej pokožky] ohrozená, koža sa zapáli a nemôže sa chrániť tak, ako by mala." Mäkká voda na druhej strane prešla filtračným procesom, čím odstránila tie tvrdé minerály, hovorí Zeichner , (Limestál - bielá, chrumkavá látka, ktorá rastie na kohútikoch, vane a záchode - je veľkým ukazovateľom, že máte tvrdú vodu, podľa EPA Water Consultants.)

Ako zabránite tomu, aby voda z vodovodu zničila vašu pleť? Postupujte podľa týchto krokov:

Použite jemný čistiaci prostriedok
Ako umyť svoju tvár má veľký rozdiel,hovorí Marmur. Keď viete, že voda z vodovodu môže vyčistiť pokožku, použite jemný čistiaci prostriedok pri opláchnutí. Sú vytvorené tak, aby mali rovnováhu pH, ktorá je kompatibilná s vašou pokožkou, hovorí Marmur. Navrhuje, aby ste si zvolili taký, ktorý nepenuje Previse Purify Cleanser ($ 34, previsecare.com) alebo Jednoduchá micelárna voda ($ 8, ulta.com).

Získajte filter
Tým sa odstránia zlé častice vo vašej vodovodnej kohútike a ponecháte vyčistenú mäkkú vodu pre jasnejšiu pleť.

Zvážte liečbu akné
Ak ste akné, je to naozaj zlé, možno budete chcieťpridajte produkt na predpis, ako je Aczone, do rutiny starostlivosti o pleť, hovorí Zeichner. OTC produkty obsahujúce benzoylperoxid a kyselinu salicylovú tiež pomáhajú otvoriť ucpané póry a nadbytočné množstvo oleja.

Nestrácajte na hydratačný prostriedok
Pozrite sa na jedného s upokojujúcimi prísadami, ako je kyselina hyalurónová, ktorá priťahuje vlhkosť do vašej pokožky a je dlhotrvajúca, hovorí Marmur. Odporúča Olay Regenerist Micro-Sculpting krém ($ 26, olay.com).

Dávaj pozor na: