/ Ktoré typy rodenia sú najhoršie pre vašu pleť?

Ktoré typy rodenia sú najhoršie pre vašu pleť?

žena drží antikoncepčné pilulky

Nie je nič horšie ako akné, ktoré sa zdalo, že vybledne z ničoho. (Grrr!) Ale podľa novej štúdie publikovanej v Journal of Drugs in Dermatology, niektoré typy hormonálnej antikoncepcie môžu byť na vine.

Výskumníci analyzovali údaje, ktoré sa nahlásili sami2147 žien, ktoré trpia akné (vo veku od 15 do 51 rokov), pričom všetci užívali určitú formu hormonálnej antikoncepcie. Podstata: Vaginálne krúžky a tabletky (konkrétne kombinované perorálne kontraceptíva) vo všeobecnosti zlepšili akné u pacientov, zatiaľ čo injekcie, subdermálne implantáty a jedno-hormónové nitrožilne spôsobili zmätok. Druhá skupina skutočne skončila spôsobením najhorších prepuknutí, pretože zahŕňali iba androgénne progestíny (tzv. "Mužské hormóny"), ktoré sa v ostatných formách BC vyvážia estrogénom.

infikovanie kontroly pôrodnosti

A ak ste na pilulke, niektoré značky by mohli byťefektívnejšie v boji proti akné ako iné, hovorí vedúci výskumník David Lortscher, MD, certifikovaný dermatológ a zakladateľ spoločnosti Curology. "Pre pilulky bol typ progestínu, ktorý má najväčší vplyv na akné, pretože hormóny interagujú s testosterónovými receptormi v tele," hovorí. Drospirenón (nachádzajúci sa napríklad v Yaz a Yasmin) má tendenciu byť najužitočnejší pri udržiavaní akné pod kontrolou, za ním nasleduje norgestimate (TriNessa) a desogestrel (Reclipsen). Najväčší akné zvršky? Levonorgestrel (Levora, Lutera) a noretindrón (Jolivette).

infikovanie kontroly pôrodnosti

Zaregistrujte sa do nového bulletinu o ženách, tak to sa stalo, aby ste získali trendové príbehy a zdravotné štúdie.

Stojí za to poznamenať, že kvôli údajomsamo ohlásené a veľkosť vzoriek bola obmedzená na niektoré z možností BC, je potrebný ďalší výskum. Preto, ak používate metódu kontroly pôrodnosti, ak máte podozrenie, že by ste mohli zhoršiť vaše akné - trvalo to asi šesť mesiacov, kým väčšina žien v štúdii vytvorila spojenie - Lortscher odporúča preskúmať vaše možnosti a potom sa porozprávať so svojím gynekológom , (Možno to tiež stojí za zváženie nehormonálneho medeného vnútroočného tkaniva.)

Dávaj pozor na: