/ / 5 Zdravé potraviny, ktoré môžu byť toxické, ak budete jesť príliš veľa z nich

5 Zdravé potraviny, ktoré môžu byť toxické, ak budete jesť príliš veľa z nich

nebezpečné zdravé potraviny

Tento článok napísal Marygrace Taylor a poskytli naši partneri na prevencia,

Toto tvrdenie o tom, že si všetko užívatemoderovanie? Netýka sa len červeného vína, čerstvého chleba alebo lahodných dezertov. Týka sa to aj čistých potravín. Pretože, či ide o orechy, ryby, listové zelene alebo celé zrná, je takmer vždy môcť mať príliš veľa dobrej veci. Tu deväť veľkých potravín, ktoré môžu byť nebezpečné, ak ich preháňate. (Znížte až 15 libier bez diéty s Eat Clean to Get Lean, náš 21-dňový plán na čisté jedenie.)

nebezpečné zdravé potraviny

brazílske orechy

Tieto obrie matice sú známe ako # 1zdroj selénu, dôležitý stopový prvok, ktorý hrá zásadnú úlohu pri reprodukcii a pomáha vášmu telu bojovať proti infekcii. V skutočnosti iba jedna para orechová môže dodávať až 90 mcg selénu, čo je takmer dvakrát toľko selenia, koľko potrebujete za deň. A jedno-unce slúžiť (to je šesť až osem orechov) balenie obrovský 777 percent potrebných denných semien.

Jesť príležitostné porcie brazílskych orechov jejemné, ale mať ich každý deň by vás mohlo ohroziť toxicitou na selén, ktorá môže spôsobiť vypadávanie vlasov, gastrointestinálne a neurologické problémy, závraty a dokonca aj infarkt alebo zlyhanie obličiek. "Ponechajte ju na jedno týždenné podávanie alebo len jednu alebo dve orechy niekoľkokrát týždenne," hovorí Jessica Cording, R.D.

nebezpečné zdravé potraviny

Špenát, repa a švajčiarska chard

Nepotrebujeme vám pripomínať, že každý z nichvegetariáni sú výživnou elektrárňou. Ale sú tiež vysoko prirodzene sa vyskytujúce zlúčeniny nazývané oxaláty. Oxaláty skutočne fungujú ako prebiotiká na kŕmenie zdravých baktérií v čreve. Ale ak ste náchylní na obličkové kamene, jesť príliš veľa vysoko-oxalátových potravín iba zhoršuje veci. "Obličky majú tieto zlúčeniny vyfiltrovať, ale u niekoho, kto je náchylný k obličkovým kameňom, obličky majú ťažkú ​​situáciu, čo môže viesť k nahromadeniu a tvorbe obličkových kameňov," hovorí Cording.

V takom prípade by bolo najlepšie vyhnúť sa jedlámktoré majú vysoký obsah oxalátov. Porozprávajte sa so svojím lekárom, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie. Ak potrebujete odstrániť potraviny s vysokým obsahom oxalátu, dietetik vám môže pomôcť nájsť alternatívy nižšieho oxalátu, ako je kapusta alebo karfiol.

nebezpečné zdravé potraviny

Konzervovaný tuniak

Je to lacné, pohodlné a plné bielkovína tie najdôležitejšie omega-3. Ale konzervovaný tuniak obsahuje určitú ortuť, ktorá môže poškodiť nervové systémy a mozgy vyvíjajúceho sa plodu a malé deti. Vyššie množstvá ortuti môžu byť jedovaté aj pre dospelých (príznaky zahŕňajú necitlivosť alebo mravčenie, problémy so zrakom a problémy s pamäťou). Ale odborníci nevedia presne, koľko tuniakov s obsahom ortuti budete musieť jesť, aby ste sa zle.

Biele tuniak dlhoplutvový obsahuje viac ortuti nežľahký tuniak a množstvo, ktoré môžete jesť, závisí od váhy. Napríklad človek s hmotnosťou 110 libier by mal držať menej ako štyri unce bieleho tuniaka dlhoplutvého alebo deväť uncí ľahkého tuniaka za týždeň. Ale osoba s hmotnosťou 165 libier môže mať päť uncí bieleho tuniaka dlhoplutého alebo 14 uncí ľahkého tuniaka za týždeň podľa výpočtov od Správy pre spotrebiteľov, (FYI, tuniak je päť uncí.)

Ak ste tehotná, dojčíte alebo sa pokúšateočakávajte, držte sa stanovených usmernení FDA: Užite si až týždeň nižšiu dávku ortuti z morských plodov, ako sú krevety, losos, sumec alebo ľahký tuniak. Pri vyšších ortuti s tuniakom dlhoplutvým obmedziť na maximálne 6 uncí týždenne. (A zostaňte z týchto 12 rýb úplne.)

nebezpečné zdravé potraviny

Červené mäso, ustrice a biele fazuľky

Všetky tri sú hlavnými zdrojmi železa, ktoré hrajúdôležitú úlohu pri dodávaní kyslíka do svalov. A zatiaľ čo príliš málo železa vám môže zanechať pocit slabosti a únavy, príliš veľa môže viesť k zlyhaniu pečene.

Samozrejme, veľa ľudí sa snaží dostať dosť minerálov v ich strave. Takže preťaženie železa je skôr zriedkavé, hlavne ak je jediným zdrojom železa jedlo, hovorí Cording. Ak však užívate doplnok železa? Možno stojí za to hovoriť s dieterom. "Je dôležité vedieť, aké sú vaše potreby, a získať informácie o tom, ako vyrovnať zdroje a doplnky stravy," hovorí Cording.

nebezpečné zdravé potraviny

hnedá ryža

Samozrejme, komplexný karbamát je synonymom zdraviapotravy. Ale ryža je tiež dobrá pri absorbovaní arzénu, ktorý sa vyskytuje prirodzene v pôde a vo vode. A hnedá ryža má tendenciu absorbovať viac ťažkého kovu ako jeho rafinované náprotivky.

Arzén je známy ľudský karcinogén av súčasnosti neexistuje žiadna bezpečnostná prahová hodnota pre množstvo arzénu v potravinách. Odborníci, vrátane pracovníkov v pracovnej skupine pre životné prostredie, súhlasia s tým, že nemusíte úplne odstrániť hnedú ryžu. Namiesto toho sa snažte jesť celý rad obilnín. "Ak by ste normálne mali hnedú ryžu každý deň, pokúste sa striedať s niečím ako quinoa, farro alebo proso," hovorí Cording. Dávajte pozor na balené potraviny, ktoré obsahujú ryžu alebo zložky na báze ryže, ako je hnedý ryžový sirup (ktorý sa často používa na osladenie prírodných obilnín alebo granola). Je lepšie jesť tieto raz za čas, skôr než každý deň.

Dávaj pozor na: